Produkty
O firmie

Nasze wieloletnie zainteresowanie sztuką ludową, gromadzenie dużej kolekcji twórców sztuki naiwnej, uczestnictwo i i organizacja rozlicznych wystaw w kraju i zagranicą naprowadziło nas na drogę biznesu w tej branży.

W naszych dwóch stoiskach w Sukiennicach, w Krakowie nr 15 od roku 1989 i nr 5 od roku 1992 i Galerii Sztuki Ludowej na ulicy Sławkowskiej 23 od roku 2000 można nabyć niezwykłe wytwory sztuki, które mogą zadziwić i zadowolić wymagających odbiorców.

Niektóre rzeźby jak np. Jana Skóry z Krzyszkowic są pełne dowcipu i humoru przedstawiając postaci par ślubnych lub scen z ich życia. Bardzo ciekawym twórcą sztuki naiwnej, którą oferujemy jest nieżyjący już sławny artysta Antoni Mazur z Zawoi, rzeźbiący w drewnie oryginalne świeczniki, szopki, postaci świętych, żydów czy żołnierzy.

Są jednak artyści, którzy specjalizują się wyłącznie w twórczości sakralnej, a jeszcze inni rzeźbią ptaszki, kotki i najróżniejsze zabawki. 

W naszej ofercie znajdują się również rzeźbione w drewnie pary ludowe z różnych regionów Polski czy znane na całym świecie, uznawane przez UNESCO Bożonarodzeniowe Szopki Krakowskie. 

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś oryginalnego i cennego dla siebie. 

 


Tę stronę możesz zmieniać tutaj:
Panel administratora > Zawartość > Strony informacyjne > O firmie 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl